Vi som arbetar på Vinhandeln

Vi är ett team med 20 glada medarbetare som alla har ett passionerat intresse av vin, mat och människor. Vår viktigaste uppgift är att stimulera människors lust att upptäcka kvalitativa och personliga drycker.

Henrik Hermansson
Säljare Stockholm och sydöstra Sverige

T: 08-792 03 50
M: 070-717 39 02
E: henrik@johanlidbyvinhandel.se

Jasmin Sekmen
Säljare Stockholm

T: 08-792 03 50
M: 070-717 39 87
E: jasmin@johanlidbyvinhandel.se

Johan Eklund
Försäljningschef Horeca samt säljare Skåne

T: 08-792 03 50
M: 073-947 46 07
E: j.eklund@johanlidbyvinhandel.se

Marie
Säljare Stockholm samt innesälj

T: 08-792 03 50
M: 072-857 26 29
E: marie@johanlidbyvinhandel.se

Märta
Säljare västra Sverige

T: 08-792 03 50
M: 073-329 57 91
E: marta@johanlidbyvinhandel.se

Oskar
Säljare Stockholm, Värmland, Mälardalen samt Gotland

T: 08-792 03 50
M: 076-882 32 80
E: oskar@johanlidbyvinhandel.se

Ove
Säljare Stockholm, Uppsala samt Norrland

T: 08-792 03 50
M: 070-717 39 89
E: ove@johanlidbyvinhandel.se

Patrik
Säljare Stockholm, Dalarna, Mälardalen samt Gotland

T: 08-792 03 50
M: 070-778 85 83
E: patrik@johanlidbyvinhandel.se

Anders
Kock, Vin och Gastronomi

T: 08-792 03 50
M: 070-717 39 89
E: anders@johanlidbyvinhandel.se

Håkan
Vice VD och Producentansvarig

T: 08-792 03 50
M: 070-717 39 08
E: hakan@johanlidbyvinhandel.se

Isabella
Producentansvarig

T: 08-792 03 50
M: 070-491 84 48
E: isabella@johanlidbyvinhandel.se

Josef
Producentansvarig

T: 08-792 03 50
M: 073-633 39 10
E: josef@johanlidbyvinhandel.se

Linda
Assisterande producentansvarig

T: 08-792 03 50
M: 072-857 22 29
E: linda@johanlidbyvinhandel.se

Malin
Producentansvarig

T: 08-792 03 50
M: 070-717 98 02
E: malin@johanlidbyvinhandel.se

Sebastian
Assisterande producentansvarig

T: 08-792 03 50
M: 073-181 26 36
E: sebastian@johanlidbyvinhandel.se

Johanna
Marknad och Vinklubb

T: 08-792 03 50
M: 073-987 14 60
E: johanna@johanlidbyvinhandel.se

Karin
Marknad, mässor, webb

T: 08-792 03 50
M: 070-225 87 50
E: karin@johanlidbyvinhandel.se

Lena
Ekonomi, administrations- och personalansvarig

T: 08-792 03 50
M: 070-717 39 05
E: lena@johanlidbyvinhandel.se

Johan
VD och producentansvarig

T: 08-792 03 50
M: 070-717 21 19
E: johan@johanlidbyvinhandel.se

Behöver du hjälp att matcha mat och vin?

Prova gärna vår nya menyservice! Maila er meny så plockar vi fram förslag på viner som passar till maten!
Maila till salj@johanlidbyvinhandel.se så hjälper vi dig!

Till vårt sortiment

Ta kontakt

Polhemsgatan 20 A 112 36 Stockholm
info@johanlidbyvinhandel.se
08-792 03 50

Välkommen till Johan Lidby Vinhandel

Denna sida innehåller information om alkoholhaltiga drycker och riktar sig till dig som fyllt 25 år.

ÄR DU 25 ÅR ELLER ÄLDRE?
NEJ