Vi som arbetar på Vinhandeln

Vi är ett team med 20 glada medarbetare som alla har ett passionerat intresse av vin, mat och människor. Vår viktigaste uppgift är att stimulera människors lust att upptäcka kvalitativa och personliga drycker.

Johan
Försäljningschef Horeca samt säljare Skåne och Göteborg

T: 08-792 03 50
M: 073-947 46 07
E: j.eklund@johanlidbyvinhandel.se

Amanda
Säljare Stockholm och Uppsala

T: 08-792 03 50
M: 070-717 13 15
E: amanda@johanlidbyvinhandel.se

Christoffer
Säljare Stockholm och Norrland

T: 08-792 03 50
M:
E: christoffer@johanlidbyvinhandel.se

Henrik
Säljare Stockholm och sydöstra Sverige

T: 08-792 03 50
M:  070-717 39 02
E: henrik@johanlidbyvinhandel.se

Jasmin
Säljare Stockholm

T: 08-792 03 50
M: 070-717 39 87
E: jasmin@johanlidbyvinhandel.se

John
Säljare Stockholm

T: 08-792 03 50
M: 070-778 85 83
E: john@johanlidbyvinhandel.se

Sofie
Säljare västra Sverige och Skåne

T: 08-792 03 50
M: 073-329 57 91
E: sofie@johanlidbyvinhandel.se

Håkan
Vice VD och Producentansvarig

T: 08-792 03 50
M: 070-717 39 08
E: hakan@johanlidbyvinhandel.se

Josef
Producentansvarig

T: 08-792 03 50
M: 073-633 39 10
E: josef@johanlidbyvinhandel.se

Anders
Kock, Vin och Gastronomi

T: 08-792 03 50
M: 070-717 39 89
E: anders@johanlidbyvinhandel.se

Elizabeth
Producentansvarig

T: 08-792 03 50
M: 0776-819 26 15
E: elizabeth@johanlidbyvinhandel.se

Sebastian
Assisterande producentansvarig

T: 08-792 03 50
M: 073-181 26 36
E: sebastian@johanlidbyvinhandel.se

Simon
Assisterande producentansvarig

T: 08-792 03 50
M: 076-134 89 33
E: simon@johanlidbyvinhandel.se

Susanne
Producentansvarig

T: 08-792 03 50
M: 070-491 84 48
E: susanne@johanlidbyvinhandel.se

Lena
Ekonomi, administrations- och personalansvarig

T: 08-792 03 50
M: 070-717 39 05
E: lena@johanlidbyvinhandel.se

Karin
Marknad, mässor, webb, vinklubb

T: 08-792 03 50
M: 070-225 87 50
E: karin@johanlidbyvinhandel.se

Johan
VD och producentansvarig

T: 08-792 03 50
M: 070-717 21 19
E: johan@johanlidbyvinhandel.se

Milo
Kontorshund

T: 08-792 03 50
E: milo@johanlidbyvinhandel.se

Behöver du hjälp att matcha mat och vin?

Prova gärna vår menyservice! Maila er meny så plockar vi fram förslag på viner som passar till maten!
Maila till salj@johanlidbyvinhandel.se så hjälper vi dig!

Till vårt sortiment

Ta kontakt

Polhemsgatan 20 A 112 36 Stockholm
info@johanlidbyvinhandel.se
08-792 03 50

Välkommen till Johan Lidby Vinhandel

Denna sida innehåller information om alkoholhaltiga drycker och riktar sig till dig som fyllt 25 år.

ÄR DU 25 ÅR ELLER ÄLDRE?
NEJ